Tajne spec. znaczenia (2014)

Opis został usunięty z powodu zbyt wielu wątpliwości co do autentyczności tego dokumentu (zobacz Notatki poniżej).
Produkcja: brak informacji (w sieci podawane jest 2010 - informacja nigdzie nie potwierdzona)
Premiera TV: nigdy nie emitowany; po raz pierwszy w sieci w 2014 r.

Reżyseria:
informacja nie potwierdzona

Muzyka:
brak informacji
Notatki:
Film jest przypisywany wymienionym powyżej autorom oraz stacji telewizyjnej TVN i jakoby został wówczas zabroniony do emisji i konsekwentnie nie był do dzisiaj nigdy zaprezentowany widzom.
Nie ma jednak żadnych dowodów na to, aby film ten został w rzeczywistości wyprodukowany przez TVN (poza napisem "TVN przedstawia" w czołówce samego filmu, co każdy może samemu dodać) i według naszej opinii jest on najpewniej amatorskim wideo udającym produkcję profesjonalną.
Przemawiają za tym przede wszystkim te fakty:
  • użycie komputerowego syntezatora mowy zamiast lektora (rzecz niespotykana w absolutnie żadnej produkcji profesjonalnej)
  • montaż scen na bardzo niskim poziomie (np. typowo amatorskie mieszanie archiwalnych obrazów w formacie 4:3 i 16:9 bez jakichkolwiek prób poprawienia formatu obrazu, stąd wiele sekwencji "ściśniętych" lub "rozciągniętych" w zależności od kopii)
  • brak jakiejkolwiek wzmianki o istnieniu takiego filmie przed 2014 rokiem (najstarsza znaleziona w sieci wzmianka o nim pochodzi tylko z tego roku)
  • i najważniejsze: TVN jest najbardziej skorumpowaną stacją w Polsce. TVN nigdy nie podważała "układu z Magdalenki" w żadnym ze swych programów przez tak wiele lat, a przecież głównymi filarami tego przekrętu z 1989 roku byli UBecy/SB-cy, a medialnymi promotorami tacy jak Michnik, Mazowiecki czy też właśnie Wałęsa. TVN do dzisiaj jest główną tubą propagandową grup towarzyszy z byłych WSI i obrońcą wszystkich byłych komunistycznych parchów kryjących się pod płaszczykami "demokratów" z PO, PSL, itp. Oczywiste jest więc, że ze wszystkich polskojęzycznych stacji akurat TVN jest najmniej prawdopodobnym kandydatem do  produkcji dokumentu godzącego we wszystko, co stacja ta przecież codziennie promuje w swym przekaziorze!
Na podstawie tych faktów, oraz innych mniej lub bardziej prawdopodobnych poszlak, jesteśmy przekonani, że film ten jest produkcją amatorską podszywającą się pod produkcję TVN-u i dlatego wszelkie przedstawione w nim informacje (oprócz fragmentów rzeczywistych wypowiedzi przedstawionych w nim osób) nie mogą być uznane za autentyczne.
Jednocześnie prosimy też zbyt zapalczywe osoby o zwrócenie uwagi, że nikt z nas nie neguje faktu, iż Wałęsa był ubeckim szpiclem o pseudonimie "Bolek" i jesteśmy przekonani, że usunął większość (jeśli nie wszystkie) istniejących dowodów swej współpracy z SB najpóźniej podczas pierwszych dni swej prezydentury. Dlatego być może nigdy nie będziemy mieli już absolutnych dowodów jego współpracy. Czy jednak są one rzeczywiście potrzebne? "Po owocach ich poznacie" - czyli patrzmy na to co robią, a nie na to, co oficjalnie mówią. Dlatego nam wystarczają dziesiątki istniejących i znanych dowodów poszlakowych i nie boimy się twierdzić, że WAŁĘSA TO "BOLEK" (i bardzo chcielibyśmy, aby ten załgany ścierw ubecki podał nas za to do sądu, bo z przyjemnością odebralibyśmy mu całą nagrodę Nobla wraz z odsetkami i puścili tę gnidę w skarpetkach - gdyż sądy Konfederacji Szwajcarskiej są nieprzekupne i karzą bardzo surowo; dlatego też wiemy bardzo dobrze o tym, że ten ubecki parch nawet słowem o tym nie piśnie poza granicami "demokratycznej" III RP, gdyż tylko w Polsce jego ubeccy kolesie mają wpływy w skorumpowanych sądach polskich).
Stąd bardzo prosimy o nie wpisywanie kolejnych oczywistych stwierdzeń typu "Wał to TW Bolek".
WIEMY O TYM.
Co przecież wcale jednak nie znaczy, że powyższy film jest prawdziwy! I nawet jeśli zawarte w nim materiały są rzeczywiście autentyczne, to sama próba "udawania" profesjonalnej produkcji przez jego twórcę-amatora natychmiast podważa wszelką wiarygodność całego wideo.

[uwaga: powyższy opis pochodzi z oryginalnego postu z 2014 roku z blogu "FilmyPolskie888", który został usunięty przez Google wraz z kontem jego właścicieli bez podania żadnych przyczyn w sierpniu 2015 roku. Tak dzieje się jedynie wtedy, gdy Google otrzymuje żądanie usunięcia od przedstawicieli rządów, policji lub prokuratury danego kraju. W każdym innym przypadku właściciel blogu otrzymuje powiadomienie o przyczynie usunięcia blogu, a Google nie usuwa także konta google wraz z blogiem...
Powyższa pozycja została przywrócona z kopii zapasowej z listopada 2014 r., zachowanej kilka dni po tym, jak film ten został dodany. Stąd też kopia ta posiada tylko fragment dyskusji, jaka wytworzyła się w komentarzach do tej pozycji na blogu "FilmyPolskie888" i dlatego też - przynajmniej do chwili odnalezienia nowszej kopii zapasowej - nie mamy możliwości przywrócenia ówczesnych komentarzy.
Także ponieważ wszystko zostało już wyjaśnione w uwagach zamieszczonych powyżej, komentowanie tej pozycji zostało zablokowane]


IMDb (angielski)
Wikipedia (polski)


02.170214

(POL) polski,


- BRAK ILUSTRACJI -