Nie jesteśmy puszczalskie (2009)

Dokument pokazujący śmieszne próby tłumaczenia się młodych dziewczyn, iż pomimo zarabiania pieniędzy świadczeniem usług seksualnych - nie są kurwami, "bo są z dobrego domu", "bo dobrze się uczą", "bo nie robią tego codziennie", "bo nikt o tym nie wie", "bo..." i tym podobne debilizmy.
Dziwne w tym filmie jest jedynie epatowanie fałszywym poczuciem własnej "wartości" tych trzech kurewek, praktycznie sprowadzające się do pochodnej od "prawa Kalego" (czyli "wszystko co ja robię jest zawsze dobre, a złe jest tylko wtedy, gdy ktoś inny to robi"), przemieszane z drętwymi w większości monologami, zupełnie jakby napisanymi przez kiepskiego scenarzystę, które zostały dopełnione windową muzyczką przez absolutnie całą ścieżkę dźwiękową filmu (stąd też nic dziwnego, że w napisach nie ma nawet słowa o muzyce).

Teoretycznie oczywiście jest możliwe (analogicznie do tychże kurewek uważających się za "porządne"), że głupiec - nie wiedząc o swej głupocie - może we własnym mniemaniu uważać się nawet za geniusza (co ani trochę nie zmienia faktu, że jest głupcem), jednak wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach raczej trudno byłoby takie znaleźć, i to od razu w ilości trzech sztuk na raz.
Oczywiście można także nagiąć to do wszechobecnego idiotyzmu politycznej poprawności, zabraniającej stwierdzania oczywistych faktów i wymuszającej używania słów zastępczych - a więc debil to  "inteligentny inaczej", zboczeniec seksualny to "kochający inaczej", - i w ten sam deseń zwykła kurwa to "dziewczyna porządna inaczej", ale po prostu nie wierzę, aby nawet wśród politycznie-poprawnego matolstwa znajdowali się aż tacy idioci.
Dlatego też, moim skromnym zdaniem, film ten jest fikcją: kiepskim filmem fabularnym udającym kiepski dokument, albo - w najlepszym razie - dokumentem fabularyzowanym zrealizowanym według scenariusza polit-poprawnego matołka czy innego dewianta. Innej możliwości po prostu nie ma.
Ogólnie zaś film ten wieje totalną nudą, której nawet częściowo nie ratuje zazwyczaj atrakcyjny dla widzów programów oznaczonych 18+ temat seksu za pieniądze młodziutkich dziewczyn ze starszymi mężczyznami.
DeS / sierpień 2011

P.S.
Gdyby nie fakt, że dobrowolnie zgodziłem się napisać powyższą recenzję, to za zmarnowanie 40 minut mojego życia na tego gniota domagałbym się wysokiego odszkodowania od redakcji blogu FilmyPolskie888!

P.P.S.
Oczywiście był to żart.Inne tytuły: "We Are Not Sluts"
Produkcja: 2009
Premiera TV: brak informacji (HBO Polska)

Reżyseria:


Muzyka:
brak informacji


Obsada:
-
-
-
-
w napisach nazwisko: Zagończyk
i inni.IMDb (angielski)
Wikipedia (polski)


03.170214

(POL) polski,


2 komentarze: