Pucz (2017)

16 grudnia 2016 r. posłowie PO i Nowoczesnej zablokowali sejmową mównicę po tym, jak marszałek Sejmu Marek Kuchciński, wykluczył z obrad posła PO, Michała Szczerbę. Posłowie opozycji protestowali przeciw ograniczeniu możliwości pracy mediów w parlamencie. Przed Sejmem zebrał się tłum, który nie chciał wypuścić członków PiS z budynku...
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński protest w Sejmie nazwał „próbą puczu”.
Film przypomina te dramatyczne chwile i pokazuje, że wydarzenia te nosiły wszelkie znamiona próby puczu.

„Od momentu przejęcia władzy przez PiS, w demokratycznych wyborach parlamentarnych, opozycja (PO, Nowoczesna) dąży do obalenia legalnych władz i rozpisania przyśpieszonych wyborów. Z czasem środki używane do zwalczania państwa stają się coraz ostrzejsze. Kolejnym aktem tej walki była nieudana, zaplanowana od wielu miesięcy próba puczu w Sejmie RP, dokonana 16 grudnia. Film dokumentalny ma pokazać motywy, plany i sposoby działania puczystów. Kto i od kiedy przygotowywał zamach stanu?”
(z zapowiedzi filmu)Produkcja: 2017
Premiera TV: 15 styczeń 2017

Reżyseria:
IMDb (angielski)
Wikipedia (polski)

ENGLISH

"The Coup"


Polish with English subtitles.

Documentary short about coup attempt by the so-called "opposition" in Poland in December of 2016.
Film was broadcasted on national television on January 15th, 2017

Directed by: Ewa Świecińska
Music by: no information available

IMDb (English)
Wikipedia (English)POL.03.170603
ENG.01.170119


(POL) polski,


- BRAK DODATKOWYCH ILUSTRACJI -

18 komentarzy:

 1. Czy to ten sam Dyduszko co się położył i udawał przed sejmem dostał waszą pierwszą "nagrodę" antypolskiego ścierwa parę lat temu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kapituła Niehonorowego Tytułu Ścierwa Antypolskiego przyznała go „Krytyce Politycznej” 3 lata temu. Matołek, który położył się i udawał rannego przed Sejmem to mąż niejakiej Diduszko-coś-tam (mało ważne), która publikuje swe wypociny w tymże antypolskim ścierwniku.
   Był Pan/Pani blisko...

   Serdecznie pozdrawiam w imieniu całego zespołu
   PR / Mateusz

   Usuń
  2. ... a pierwszy tytuł Ścierwa Antypolskiego otrzymał Jaruzelski, jeszcze w 2008. Tak dla ścisłości ;-)
   Także pozdrawiam

   PR / Anna

   Usuń
 2. Patrząc na te mordy z PO i .N wspieranej bydłem z KOD-u i Obywateli RP widać jak czują się całkowicie bezkarni. Świetnie się bawią te sprzedajne mordy. Zdrajcy okupionej krwią naszej opluwanej przez takich gnojów Ojczyzny.
  Rafał D.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To dlatego pomimo że nas jest większość, ale jak zwykle jesteśmy niezorganizowani i każdy ch... na swój strój, jak zwykle :(
   Gdybyśmy przestali się kłócić o różne drobiazgi to takie zakłamane gnidy i złodzieje z PO nigdy nie zdobyliby legalnie władzy, a debile z .N nigdy nie dostaliby się nawet do urzędu powiatowego a co dopiero do Sejmu :(
   Oni tylko na tym jadą już od 1944 roku: właśnie na skłócaniu wszystkich prawicowych frakcji ze sobą, wspomaganej od czasu do czasu akcjami służb gdy sprawy idą nie po ich myśli

   Usuń
 3. Oni nigdy nie przestaną wierzgać, pluć, wrzeszczeć i wymyślać nowych kłamstw w celu przejęcia władzy na powrót, gdyż to są te same komunistyczne świnie (teraz oczywiście pod innymi nazwami zgodnymi z obecnie panującą modą) oraz ich potomstwo, te same ścierwa które od 1944 roku uważają, że "władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy".
  Polska to była ich dojna krowa przez tak wiele lat, że im się to po prostu nie mieści w głowach, że mogli zostać legalnie i oficjalnie odsunięci od władzy. W dodatku PiS ukrócił im trochę dostęp do żłobu i stąd te wszystkie lamenty "żeby było tak, jak było" co pomniejszych ścierw (bo wilekie ścierwa nadal mają się dobrze i nadal "kręcą wielkie lody", a skur...syny z WSI wciąż mają wielkie wpływy pomimo oficjalnej utraty władzy, czego najlepszym przykładem było choćby zablokowanie sygnału telewizji rządowej podczas hucpy w Sejmie).

  Film dobry, jednak jego narracja jest stanowczo za mało czytelna.
  Dla osób nie zaznajomionych z genezą sceny politycznej III RP po obejrzeniu tego filmu wcale nie będzie oczywiste, że to ścierwa z WSI pod szyldem "opozycji" próbowały dokonać przewrotu (i moim zdaniem to jeszcze nie koniec - to był dopiero początek, bo tak jak pisałem rok temu - mniej-więcej dopiero teraz ścierwom oderwanym od żłobu zacznie doskwierać brak funduszy i dopiero teraz w pełni dotarze do nich i w oczy zajrzy im groza tego wręcz niesłychanego faktu, że naprawdę stracili w Polsce władzę, której przecież od 1944 mieli "nie oddać nigdy")

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. do Anonimowego z 19 stycznia powyżej:
   won stąd, spier...j na strony GW i tefałszynu POpaprańcu!

   Usuń
  2. do DeS:
   rzecz w tym że oni są zorganizowani i wspomagani dużymi pieniędzmi z zagranic (w liczbie mnogiej) i dlatego pomimo że jest ich dużo mniej niż nas to oni trzymają władzę w Polsce od 1944 roku. Co prawda wtedy przejęli władzę przy pomocy wojsk sowieckich, ale od 1989 to tylko pieniądze które NAM cały czas kradną oraz te napływające od Sorosów itp. szmat utrzymywały ich przy władzy.

   Usuń
 4. Film jest niekompletny! Powienien trwać 40 min a trwa tylko 30 min 30 sec ???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 40min z reklamami, 30min bez reklam

   Usuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zastanowiłeś się chociaż nad tym co napisałeś, POpaprańcu jeden? Jeśli wszyscy "stąd" wyjedziemy, to kogo będziesz wtedy okradać? Myślisz że twoi kolesie z WSI dadzą ci się tak kantować jak uczciwi Polacy?
   Nic dziwnego że nic wam od dawna już nie wychodzi, skoro wszyscy są takie młotki jak ty :-)

   Usuń
 6. Podziekowali z Chicago!

  OdpowiedzUsuń
 7. Film bardzo chaotyczny i kiepsko zrealizowany. Nawet nie ma napisów gdy pojawiają się wstawki archiwalne, co przecież nie każdy od razu zauważy. Moim skromnym zdaniem widza, który nagminnie ogląda programy i filmy historyczne, pani reżyser tego dokumentu wcale nie przyłożyła się do jego realizacji.
  A szkoda, bo i temat filmu przecież ciekawy nie tylko dla widzów z Polski, ale też - jak widać - dostęp do materiałów miała niezły i to z obu stron „barykady”. Mógł z tego wyjść nawet bardzo dobry film krótkometrażowy. Niestety, to co widzimy to typowy bałagan polski, który został zmontowany chyba od niechcenia lub w pośpiechu na laptopie na kolanach pani reżyser :-(

  Filmożerca

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, ale mimo wszystko lepszy taki film niż żaden?

   Usuń
  2. Rzeczywicie film jest bardzo chaotycznie zrealizowany... a właściwie to (moim skromniutkim zdaniem ) po prostu bardzo nieudolnie.

   Usuń
 8. Dzisiaj, pół roku później, nawet dla najbardziej zakutego łba KODowskiego chyba już wyraźnie widać że to jednak była próba zamachu stanu - najprawdziwszy pucz.
  I oczywiście wiemy też dzisiaj kto za tym stał: te same świńskie ryje komunistycznych ścierw i ich potomstwa, udający w tefałenach demokratów i biznesmenów (wszystko to za pieniądze rabowane nam od czasów PRL aż do 2015 roku)
  Dopóki te ścierwa nie wiszą na lampach ulicznych dopóty ten syf będzie się powtarzał w Polsce cyklicznie, dokładnie tak jak to jest z niewyleczoną chorobą.
  Niestety, zbyt wielu Polaków tego nadal nie rozumie.

  OdpowiedzUsuń