„Tabu Polska”

  CAŁY SERIAL:
 1. Gender
 2. Na przekór wszystkim
 3. Nietypowe związki
 4. Ból
 5. Prostytucja
 6. Wyrok
 7. Jedzenie
 8. Nowe życie
 9. Naznaczeni śmiercią
 10. Uzależnienia
 11. Wyobcowani
 12. Modyfikacje ciała
„Tabu Polska” bada najbardziej zadziwiające zachowania, rytuały i przekonania wśród ludzi. Zabiera widzów w podróż do najodleglejszych zakątków świata, gdzie styl życia i zwyczaje znacząco odbiegają od tych nam znanych. To, co dopuszczalne w jednej kulturze, w innej może być zabronione, obraźliwe albo po prostu tabu. W tym sezonie pokażemy, co budzi kontrowersje wśród mieszkańców naszego kraju.
Program pełen nietypowych historii i kontrowersyjnych postaci, które możemy spotkać na ulicach polskich miast. Poznamy Polaków, których życie prywatne budzi skrajne emocje, osoby z problemami tożsamości płciowej, ludzi nieakceptowanych społecznie za odmienne od stereotypowego zachowania czy wygląd. Ludzi, których naznaczyła choroba i tych, których trudne sytuacje życiowe zmusiły do szukania azylu oraz poczucia bezpieczeństwa w nowych środowiskach i nietypowych zachowaniach. Program wsparty będzie również opiniami ekspertów z różnych dziedzin.


Produkcja: 2014
Premiera TV: 1 wrzesień 2014

Reżyseria:
odcinki: 1-4, 10, 12

odc. 1, 4, 9

odc. 2, 6-8, 11

odcinki: 5

odcinki: 12


Muzyka:
brak informacji


Dubbing:
lektorNotatki:
Polska wersja serialu dokumentalnego amerykańskiej telewizji National Geogrphic o tym samym tytule (ang. "Taboo") emitowanego w Ameryce od 2002 roku w USA i Kanadzie, a także później w Australii i Wielkiej Brytanii.
Dzięki jego ogromnej popularności po 12 latach i 10 sezonach emisji serialu telewizja National Geographic zdecydowała się na zakończenie „ogólnej” wersji serialu i realizację „lokalnych” wersji serialu w wybranych krajach, zaczynając w 2013 roku od "Taboo USA", tym samym kończąc emisję "Taboo" w 2014 roku. [FilmyPolskie888]


IMDb (angielski)
Wikipedia (polski)


02.161120

(POL) polski,
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz