Nie o Mary Wagner (2014) Not About Mary Wagner

Film dokumentalny - "edukacyjny", jak twórcy sami określili go w czołówce - mający przekonać widzów, że życie zaczyna się od poczęcia, a aborcja to brutalne morderstwo.
Opowiadając historię kanadyjskiej działaczki pro-life (antyaborcyjnej) Mary Wagner, która spędziła kilka lat w więzieniu, gdyż proponowała rozmowę kobietom udającym się do kliniki aborcyjnej, odkrywamy z przerażeniem potworności przemysłu śmierci. Nie mamy wątpliwości, że jego kapłani nie cofną się już przed niczym. To już nie spór naukowy; przy dzisiejszym stanie wiedzy i techniki badań zaprzeczanie, że życie ludzkie zaczyna się od poczęcia, to pogląd równie uprawniony jak ten, że ziemia jest płaska. To walka między cywilizacją a barbarzyństwem...Polski i angielski z polskim lektorem.


Reżyseria:


Muzyka:


Dubbing:
lektorIMDb (angielski)
Wikipedia (polski)

ENGLISH

"Not About Mary Wagner"

English and Polish with English subtitles.

Self-described "educational" documentary film made to persuade viewers that life begins at the moment of conception and abortion is a brutal murder, wrapped around the story of Canadian pro-life activist Mary Wagner, who was arrested and spend few years in prison only because she tried to talk to pregnant women entering abortion clinics in Toronto...

Directed by: Grzegorz Braun

IMDb (English)
Wikipedia (English)POL.02.150427
ENG.01.150209

(POL) polski, (ENG) English subtitles,
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz